Sport a turistika

V létě:

Výlety do okolí

Karolinka v létě je pro své umístění přímo v centru Valašska ideální základnou pro turistické a cykloturistické cesty do celé oblasti Beskyd.

Při pobytu na naší chalupě máte možnost realizovat spoustu zajímavých výletů do okolí.
Dvacet kilometrů je vzdálen Rožnov pod Radhoštěm, kde můžete navštívit valašský skanzen (dřevěné městečko a amfiteátr, kde se pořádá spousta kulturních akcí), golfové hřiště nebo aquapark.
O trochu dále jsou Pustevny, kde je známá socha pohanského boha Radegasta i místní stylové chalupy, které jsou kulturní památkou.
V nedaleké vesnici Nový Hrozenkov (3 km od Karolinky) můžete navštívit památník Antonína Strnadla nebo si udělat výlet na známé turistické středisko Portáš a Kohútka (známé mj. svými výtečnými borůvkovými knedlíky).

Nedaleké Velké Karlovice (sousední vesnice z východní strany) skýtají další bohaté možnosti pro využití volného času v tomto krásném koutu Valašska. Je zde už např.v provozu nově budované golfové hřiště (vč. golfového trenažéru) a nové Wellness centrum na hotelu Horal (15 km).
Na horském hotelu Tatra (3 km) můžete využít také dobře vybavené welness centrum vč. vířivek, masáží apod.
Luxusní horský hotel Lanterna v blízkosti skiareálu Razula (10 km) nabízí služby pro náročné klienty vč. thajských masáží a bazénu.

Ideálním východiskem pro pěší nebo cyklo výlety v létě je např. sedlo Čarták, které leží ve výšce 803 m n.m.. toto místo je křižovatkou turistických cest, vede zde silnice a každý den sem jezdí autobusová doprava.
Oblíbená a atraktivní je 14 km dlouhá turistická trasa východním směrem, která vede přes hřeben Soláň, Kotlovou, Benešky, Polanu, Vysokou (nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů), k turistické chatě Na Třeštíku.
Trasa nabízí krásné výhledy na hřeben Javorníků, Moravskoslezské Beskydy a slovenské pohoří Malou Fatru, Strážcovské vrchy, Roháče, a za hezkého počasí i na Jeseníky a Hostýnské vrchy.
Další informace najdete zde: www.velkekarlovice.cz.

V zimě:

Nejbližší lyžařské vleky a střediska:

Karolinka – 250 m

Půjčovna lyží přímo u nás za zvýhodněné ceny na tel. čísle: 602 729 749

Podrobnosti o dalších možnostech lyžování v oblasti najdete na webových stránkách: www.beskydy.cz, www.holidayinfo.cz, www.velkekarlovice.cz, www.lyzarska-strediska.cz.

Skiareál Karolinka se nachází v dojezdové vzdálenosti od chalupy na lyžích (cca 250m).
Areál nabízí vysokokapacitní vlek s hlavní sjezdovkou v délce 1000 m a je určen spíše pro náročnější a sportovní lyžaře.
Objízdná trasa „rukáv“ však umožní i méně zdatným lyžařům objet nejprudší část sjezdovky a tím vyhoví i rodině s dětmi nebo lyžařským kurzům.

Z horní stanice vleku je krásný výhled na hřeben Vsetínských vrchů a Javorníků.
Celá plocha hlavní sjezdovky je uměle zasněžována, rovněž je osvětlena a nabízí tak ideální podmínky i pro večerní lyžování.

Skiareál Karolinka vyniká především pestrou a náročnou hlavní sjezdovou tratí, s vynikajícím zasněžovacím systémem a špičkovou úpravou, dále pak výbornou dopravní dostupností s možností bezproblémového parkování.

  • Zakoupením permanentky SKIAREÁLU KAROLINKA získáváte permanentku pro SKIREGION SOLÁŇ-KAROLINKA, který byl rozšířen na tyto areály: Soláň-sedlo, Soláň-vrchol, Karolinka
  • Zasněžovací systém dobudován pro celou délku hlavní sjezdovky
  • Terénní úpravy svahu
  • Večerní lyžování
  • Nová PIZZERIE „U vleku“
  • dvě webkamery

Známé velkým počtem lyžařských středisek i běžeckých tras jsou zejména sousední Velké Karlovice : např. Soláň leží uprostřed jedné z nejkrásnějších hřebenových běžeckých tras v Beskydech.
Tato trať je v celé své délce 32 km strojově upravována.
Na tuto trasu navazují v oblast Bumbálky další krásné hřebenové trasy, a to trasa přes hřeben Javorníků a dále asi nejznámější trasa vedoucí přes Martiňák a Pustevny na Radhošť.
Dále můžete využít upravovaný a osvětlený okruh přímo ve Velkých Karlovicích od od lyžařského areálu Machůzky po hotel Horal, nebo cvičný okruh v délce 1,5km, který najdete přímo ve ski-areálu Soláň sedlo.

Skiareály ve Velkých Karlovicích

Karolinka – 250 m, Kyčerka – 4 km, Razula – 10 km , U Bambuchů – 4 km, Soláň - 6 km, Machůzky – 6 km

Další skiareály

Kohútka - sedačková lanovka (Nový Hrozenkov), odtud po přejetí státní hranice možnost lyžování na Slovenské straně v lyžařském areálu Čertov /umělé zasněžování a nejdelší sjezdovka v oblasti 2,3 km.
Pustevny - 16km , Bílá – 18 km

Skiareály a lanovky v okolí

Ski areál Soláň - sedlo Ski areál Soláň - sedlo - Středisko na hřebenu Vsetínských vrchů. Sjezdové tratě jsou vhodné jak pro lyžaře začátečníky, tak pro pokročilé.
Ski areál TJ Rožnov na Soláni Ski areál TJ Rožnov na Soláni - Rekreační a sportovní areál TJ Rožnov na Soláni se nachází na severovýchodních svazích hory Soláň, uprostřed hřebene Vsetínských vrchů ve výšce 861m. n.m. Díky výborným sněhovým podmínkám je areál na Soláni vyhledávaným střediskem jak pro rekreační, tak pro závodní lyžování.
Ski Centrum Kohútka Ski Centrum Kohútka - Lyžařské středisko v Javorníkách, v hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou.
Lyžařský vlek Pod Soláněm Lyžařský vlek Pod Soláněm - Lyžařský vlek Pod Soláněm se nachází v obci Hutisko-Solanec v části pod Soláněm. Vlek nabízí denní a večerní lyžování, Skibus, parkoviště, stylovou kolibu k příjemnému posezení, pravidelnou strojovou úpravu tratě, snowtubing.
Ski areál Razula Ski areál Razula - Tento špičkově vybavený areál nabízí lyžařům jeden z nejmodernějších vleků - Doppelmayr, kterými jsou vybaveny alpská střediska. Kompletně osvětlená bezmála jeden kilometr dlouhá sjezdovka je v sezoně denně upravována rolbou případně dosněžována sněžnými děly.
Ski areál U Sachovy studánky Ski areál U Sachovy studánky - Lyžařské svahy jsou vhodné k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi, výuku lyžování školních lyžařských kurzů. Jsou pravidelně upravovány před začátkem denního lyžování a před začátkem večerního lyžování.
Ski areál Kyčerka Ski areál Kyčerka - Celkem 2.440 metrů sjezdových tratí s 9 vleky, které jsou schopny odbavit až 6.450 osob za hodinu. Hitem se stal pohyblivý koberec a vlek s nízkým lanem pro nejmenší lyžaře.

Podrobnosti o dalších možnostech lyžování v oblasti najdete na webových stránkách:
www.beskydy.cz, www.holidayinfo.cz, www.velkekarlovice.cz, www.lyzarska-strediska.czSki Areál Karolinka

<< Červen 2024>>
POUTSTČTPASONE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

    volno        obsazeno

    rezervace        výměna

V den ukončení pobytu "VÝMĚNA" je možno objekt obsadit.

Rezervovat ubytování

Karolinka

Karolinka

Karolinka

Karolinka

Ubytování na Valašsku - Chalupa Babská
Počasí